Етикет ділових подарунків
Будь-якому керівнику часто доводиться ламати голову, як вибрати подарки коллегам або партнерам по бізнесу. Сімейні свята – особиста справа кожного, а ось корпоративні торжества є візитною карткою. А коли треба вручити щось партнеру по бізнесу – тут вже точно не відбудешся купюрою в конверті. У бізнес-культурі існує таке поняття, як етикет ділових подарунків, в тому числі правила вибору доречних сувенірів як соратникам, так і співробітникам.
Подарунки партнерам
Доречні подарунки в діловій сфері – необов’язково шикарні та дорогі:
1. Елітний чай або кава – універсальний варіант.
2. Вироби зі шкіри: щоденник, канцелярський набір, фляжка в шкірі, книга-бар в шкіряній обкладинці. Тут головний принцип – якість виготовлення.
3. Листи подяки зі скла або дзеркала. Текст гравірується прямо на поверхні – виглядає дуже круто. Великі шанси що подарунок не загубиться, а буде вивішений на стіну.
4. Екзотична рослина в дорогому кашпо (горщику).
5. Сувеніри, так чи інакше підкреслюють статус власника. Прес-пап’є «Великий бос», офісний міні-гольф (гра мільйонерів!) або іменний посуд для елітного алкоголю.
6. Хороший варіант для іногородніх колег – брендовані вироби вашого регіону. Напевно, ваше місто чим то уславлене, і цим гріх не скористатися. Знайти можна в великих сувенірних магазинах.
7. Прикольні подарунки. Тут треба знати міру та з гумором не перегнути. Але подарунок викликає правильні асоціації, та вітається. Посріблена лопата для грошей або стопка шоколадних доларів, маятник для прийняття рішень або жартівливий детектор брехні для співробітників – вибір великий.
Подарунки співробітникам
В якості презенту можна вибрати:
1. Якщо компанія досить молода, то відмінно підходять предмети з корпоративною символікою. Це піднімає командний дух. Банальні куртки, блокноти, футболки, флешки, папки та навіть шкарпетки – з нанесеним логотипом та гаслом – стають ознакою «включеності в зграю».
2. Якщо обидві сторони влаштовує – грошова премія теж відмінний подарунок. Але упаковка повинна бути святковою, а вручення – урочистим, щоб привітання виглядало крутіше, ніж банальна видача зарплати.
3. Сертифікат на послуги. Масаж, боулінг, майстер-клас з виготовлення піци – можна дарувати всім одне і те ж або (якщо кількість співробітників дозволяє) персоніфікувати подарунки. Тут мудрому начальнику в допомогу фахівець з кадрів, який добре знає колектив, або керівники підрозділів.
4. Продуктові набори. Якщо свято має на увазі домашнє застілля – чому б і ні? Починаючи з банальних солодощів та закінчуючи ананасами та маринованими восьминогами – все полетить. Зате такий подарунок стовідсотково корисний, та шефа згадають добрим словом.
Важливий не тільки подарунок, але також упаковка та привітання. Класно оформлена листівка або авторське побажання (або навіть вірші) будь-презент зробить унікальним. У тексті остерігайтеся фамільярності та зайвої офіційності. Пишіть просто, від чистого серця, підкреслюючи повагу, вдячність та подяку. Саме цього однаково чекають співробітники, керівники та партнери.
Подпишись на наш telegram
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий