Парадокси сьогодення: в Україні росте інфляція й пожвавлюється економічна активність
Згідно з результатами щомісячного макроекономічного та монетарного огляду Нацбанку в українській економіці намітився тренд на пожвавлення підприємницької активності. Бізнес продовжує перепрофільовуватися, пристосовується до нових умов. На ринку праці з’являються нові вакансії, канали постачання та збуту продукції. У той же час дефіцит бюджету збільшується, інфляція зростає, попит і доходи населення скорочуються.
Куди українці витрачають гроші
Основна стаття витрат — продукти харчування, сезонний одяг, оплата комунальних послуг. Остання стаття видатків, хоча ціни на газ та електроенергію зафіксовані, суттєво зростає з початком опалювального сезону. До пріоритетних покупок належать також електроніка, побутова техніка, ліки, пальне. Як і влітку, українці економлять на розвагах та відпочинку — менш ніж 10% відвідують кінотеатри, ходять на концерти, в кафе та ресторани. Тому маркетологи, щоб заохотити людей, розробляють бонусні програми, проводять акції, мотивують користувачів послуг промокодами на знижку.
У якій ситуації знаходиться бізнес
У вересні, згідно з результатами дослідження, яке проводила консалтингова компанія Advanter, частка зупинених малих та середніх бізнесів становила 11% проти 42% у квітні. Незначна частина власників мікробізнесу (8%) змогла наростити виробництво.
Брак палива та кваліфікованих працівників уже не є вирішальними чинниками, які гальмують розвиток економіки. Ділова активність пожвавлюється, збільшується кількість нових реєстрацій ФОП.
Але залишилися інші проблеми:
- зростання виробничих витрат;
- порушення логістичних ланцюжків;
- вихід з ладу інфраструктурних об’єктів;
- недосконале податкове законодавство й фіскальний тиск на бізнес.
Проблема використання ФОПами реєстраторів розрахункових операцій (РРО) вийшла на новий рівень. У поле зору представників фіскальних органів потрапив гральний бізнес: організаторів азартних розваг мали намір зобов’язати використовувати РРО, хоча, як стверджують експерти, така вимога є неправомірною.
Скорочення попиту через зростання цін
За останні місяці в Україні подорожчали практично всі основні продукти харчування: хліб, м’ясо, крупи, олія, яйця, цибуля, капуста, фрукти.
Щоб задовольнити першочергові потреби, українці, як і багато європейців, відмовляються від розваг, включно з азартними іграми.
Інфляційні процеси в Україні продовжуються. Станом на жовтень рівень інфляції досяг 25%, а до кінця 2022 року експерти прогнозують 30% і більше. Одна з причин — Нацбанк постійно збільшує обсяг монетарної маси, простіше кажучи, друкує гроші.
На ріст цін впливають й інші чинники:
- складнощі з постачанням;
- збільшення виробничих затрат;
- зростання собівартості товарів та послуг;
- руйнування виробництв;
- зниження кількості товарних пропозицій;
- коригування НБУ офіційного валютного курсу.
Українці стали біднішими, але вірять, що труднощі тимчасові.
Подпишись на наш Instagram
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий