Приватна клініка в Україні: що потрібно для відкриття
Все більше пацієнтів стають користувачами послуг приватних медичних установ, бо цінують якісне обслуговування, професійних лікарів. Організаторам медзакладів для створення таких умов необхідно детально дослідити питання «як відкрити приватну клініку в Україні» та дотримуватись державних норм і стандартів якості.
Загальний план
Аспекти організації клініки в залежності від специфіки її діяльності, розташування та інших особливостей мають індивідуальні риси, але загальні кроки для відкриття власної медустанови такі:
- Бізнес-план. Проект потрібен, щоб спланувати об’єм необхідних робіт та визначити бажаний результат;
- Юридичне оформлення. Новий заклад може бути зареєстрований як юридична особа або ФОП. Для підтвердження відповідності клініки державним вимогам і отримання ліцензії на медичну діяльність потрібно пройти процедури обстеження приміщення органами Держпродспоживслужби та подати визначений комплект документів для отримання ліцензії до Міністерства охорони здоров’я;
- Вибір приміщення. Щоб пацієнти могли легко дістатись медустанови, вона має бути розташована в центральному районі міста, бажано біля зупинки метро або міського автобуса. Діагностична техніка, яку планує експлуатувати медзаклад, також може впливати на вибір приміщення. Наприклад, забороняється розташовувати у спорудах житлового фонду клініко-діагностичні лабораторії та рентгенвідділення, кабінети магнітно-резонансної томографії. Для їх розміщення необхідна окрема нежитлова будівля. Винятком є використання спеціалізованих рентгенаппаратів в стоматологічній практиці.
- Обладнання. Чим більше послуг надається, тим більше техніки і матеріалів необхідно закупити. Медобладнання має бути сертифікованим, в процесі діяльності воно періодично перевіряється.
- Персонал. Професійність та етика працівників відіграють велику роль у формуванні іміджу медустанови. Спеціалісти зобов’язані відвідувати заходи щодо підвищення кваліфікації.
Детальні вимоги до приміщення
Розглянемо більш конкретно державні вимоги до приміщення під медичний центр в Києві, Харкові або іншому місті України. Вони викладені в документах ДБН та Сан Пін.
В громадській будівлі (але в не житловому фонді) можуть бути розташовані жіночі консультації, косметологічні та масажні кабінети, стоматології. Стаціонарні відділення і приймальні психіатрії, фтизіатрії, інфекційні відділення та діагностичні центри з рентгенапаратом, МРТ, КТ – тільки в окремих нежитлових спорудах (ДБН В.2.2-15: 2019).
Згідно з чинним законодавством, мінімальна площа кабінету лікаря складає 12 м.кв., для стоматолога мінімум – 14 м.кв. Тобто, кожний напрямок діяльності клініки має свої особливості.
Також слід враховувати вимоги до інженерної складової: належний стан вентиляції, каналізації, опалення та внутрішнього облаштування кабінетів.
Для відкриття приватної клініки в Україні необхідно детально ознайомитись з законодавчими актами та постановами і згідно з ними будувати діяльність. В цьому процесі багато юридичних моментів, розібратись з якими допоможуть консалтингові компанії.
Подпишись на наш Instagram
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий