Що робити, якщо з картки списали кошти, і це зробили не ви
Останнім часом багато користувачів стикнулись із ситуацією, коли з їх рахунків шахраї намагались або навіть успішно списували кошти. Добре, якщо це була незначна сума, але розголосу набувають ситуації, коли списують не тільки власні кошти, а й кредитні, причому кредити шахраї беруть на значні суми. Все це відбувається за лічені хвилини, а от позбавитись від таких боргів та боротись, щоб повернути собі втрачені кошти доводиться місяцями.
Що має насторожити
Списати кошти можуть у будь-кого, хто активно користується онлайн банкінгом. Це не обов’язково мають бути активні користувачі, що шукають рейтинг кращих онлайн казино України. Звичайний розрахунок за поштове доставлення або підписка на певний додаток може спустошити картку.
Популярна схема:
- Поштою або через смс розсилають емейли під виглядом Royal Mail, Fedex та інших служб доставлення.
- В повідомленні йдеться про необхідність змінити адресу доставлення або акційну доставку, за яку потрібно сплатити якусь незначну суму.
- Після того, як людина оплачує доставлення зі своєї картки, в неї починають списуватись кошти.
Як це працює:
- посилання в смс або листі — скам. Коли людина переходить по ньому, вона потрапляє на шахрайський сайт;
- коли користувач вводить дані своєї картки та код з смс, шахраї приєднують картку жертви у свій Apple Pay.
- саме для цього потрібен код, який вказаний в смс чи листі, адже користувач самостійно підтверджує його зі свого фінансового номера.
Чи можна повернути кошти?
Найкращий варіант — коли ви одразу помітили списання. Для цього потрібно увімкнути сповіщення про всі оплати та заборонити списання без додаткового підтвердження. Також можна налаштувати ліміти оплати на день. Змінювати їх можна в будь-який момент, тож краще встановити мінімальний ліміт, а за потреби разово збільшити його, ніж втратити всі кошти через безлімітну оплату.
Повернути кошти можна через процедуру чарджбек — це механізм, що надається банками та платіжними системами. Він дозволяє клієнтам оспорювати неправомірні транзакції на своїх картах та повернути гроші за них. Цей процес забезпечує захист покупців від шахрайських операцій, помилок чи неправомірних дій магазинів, чи інших компаній.
В реальності зробити чарджбек не так просто: потрібно писати заяву до банку та в поліцію, доводити свою непричетність до списання. Але є успішні кейси, коли українські користувачі повертали собі навіть значні кошти. У користувача за законом є 90 днів на те, щоб оскаржити будь-яку транзакцію, тож завжди можна це зробити. Але краще перестрахуватись та поставити обмеження на самі списання.
Подпишись на наш Facebook
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий