Як перевірити б/в ноутбук перед покупкою
Хоч би як клієнт довіряв магазину, перед вибором техніки б/в він запитує: «А чи все з ноутбуком гаразд?» Є кілька важливих моментів, на які треба звернути увагу перед покупкою гаджета: щось видно візуально, а якісь функції важливо перевірити в роботі.
Магазин Короб продає ноутбуки з Європи в Дніпрі та по всій Україні. Користувач отримує перевірений пристрій — залишається спробувати, як він поводиться в справі. Обов’язкова процедура магазину не нової, але якісної техніки перед продажем — тестування б/в ноутбука, встановлення ОП, профілактика механічної частини та подальша гарантія.
Що в ноутбуці перевірити обов’язково
Для того, щоб самостійно перевірити ноутбук перед покупкою, треба оглянути його зовні і «заглянути всередину, поклацати і понатискати».
Оглядаємо гаджет візуально
Беремо ноутбук у руки і оглядаємо з усіх боків: перевіряємо цілісність, чи всі гвинти на місці, проводимо рукою по місцях стику пластику і металу корпуса. Зовні можуть бути невеликі подряпини, але без сколів, щілин та слідів ударів. Сильні пошкодження свідчать, що ноутбук падав, від чого бувають важкі наслідки для материнської плати, і тоді краще одразу зробити повернення гаджета.
Перевіряємо матрицю
Екран і матрицю досліджують щодо битих пікселів. Тут потрібні програми для перевірки ноутбука: IsMyLcdOK, Nokia Monitor Test, Dead Pixel Tester. Їх закачують на флешку, а потім умикають на ноутбуку, що працює. Биті пікселі висвічуються як білі крапки. Наявність дефектів знижує вартість гаджета. Для роботи з документами такі вади не критичні, якщо їх небагато, а ось для дизайнерських програм такий дисплей не підійде.
Тестуємо операційну систему
При першому включенні звертаємо увагу на швидкість завантаження ОС. У нормі система відкривається швидко — кілька хвилин. А от якщо все вантажиться довго і з супроводом нехарактерних шумів, то з ноутбуком проблеми. Якщо в гаджеті зовсім немає ОС, це свідчить про серйозні неполадки в роботі, і продавець хоче їх приховати.
При увімкненому ноутбуці перевіряємо, як він заряджається. Для цього підключаємо пристрій до мережі та дивимось на індикатор стану батареї: він має показувати стабільну зарядку. Пробуємо акуратно поворушити провід у місці з’єднання з ноутом і визначаємо, чи є сторонні звуки, чи стабільно йде підзарядка.
Нормальне завантаження ОС свідчить, що жорсткий диск працює коректно. Тут же потрібно спробувати скопіювати великий обсяг даних та перенести їх до іншої теки. Процес не повинен забирати багато часу. Якщо ноутбук нагрівається, шумить і зависає — є проблеми.
Досліджуємо входи та клавіатуру
Для перевірки клавіатури вмикаємо будь-яку програму створення тексту та набираємо декілька речень різними мовами. Усі літери повинні відповідати набраному, а перемикання між мовами відбувається швидко. Відчуйте роботу клавіш: вони не мають залипати та видавати підозрілі звуки. Тут же перевіряємо, чи зручно користуватися клавіатурою. Якщо доведеться набирати тексти, то відстань між клавішами не повинна бути надто маленькою.
Роз’єм для мишки, флешок, навушників, мікрофона перевіряємо візуально і в роботі. У всі отвори потрібно увімкнути відповідні пристрої: поводити мишкою, послухати звук у навушниках і без них, вставити флешку і перевірити інформацію на ній (відкриття в нормі — не довше 10 секунд).
Протестуйте тачпад: курсор повинен рухатися плавно, безперервно. Відкрийте документ і програму, перевірте, чи працюють усі функції.
Оцінюємо працездатність батареї
Повністю заряджений акумулятор не розряджається швидше, ніж на 2-3% за 30 хвилин. Фахівці перевіряють батарею за допомогою програм AIDA64 або Battery Care, які показують точне зношування.
Досліджуємо процесор та систему охолодження
Для перевірки використовують одну з програм: Everest, PCMark, Hardware Monitor. При повному завантаженні ноутбука, наприклад, під час відтворення важкої гри, індикатори покажуть зміни температури компонентів. Норма — 75С.
Подпишись на наш Instagram
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий