Як відкладати більше грошей
Накопичення — найшвидший шлях до фінансової свободи. Але щоб їх робити, потрібно набути певних навичок та сформувати звичку. Фінансові консультанти кажуть, що психологічно комфортною є відкладання 10% від надходжень. Не важливо, яка це сума, головне дотримуватись постійності.
Шлях до збільшення накопичень
Першим кроком до звички накопичувати є відокремлення певної суми ще на етапі надходжень. Коли подумки людина ще не розділила дохід на витрати: на оренду, харчування, розваги, хобі, ігри в PM казино. Адже розваги теж потрібно закладати в статті видатків, щоб вони були контрольованими.
Накопичення мають бути цільовими. Тому завжди потрібно ставити чіткі цілі. Адже є різниці між цілями:
- хочу автомобіль;
- хочу червоний Peugeot 308 до літа 2024 року.
Розрахуйте, яка сума потрібна для реалізації цілі та скільки потрібно відкладати щомісяця. Візуалізація цілей в цифрах допоможе обмежувати себе у витратах та дотримуватись чіткого плану.
Автоматизація процесу дозволяє полегшити процес. Якщо гроші надходять на картку, краще за все налаштувати переказ від кожного надходження на накопичувальний рахунок. До того ж більшість банків, наприклад ПриватБанк та Mono пропонують нарахування відсотків на залишок за такими рахунками. Це може бути невеликий відсоток, але він дозволить не лише зберегти, а й збільшити накопичення. Гроші на депозитному рахунку будуть захищені від інфляції та від бажання витратити їх.
Усвідомленість також допомагає відкладати заощадження. Витрачати все, що зароблено — ознака інфантильного відношення. Зріла особистість може керувати своїми фінансами, відмовлятись від миттєвого задоволення заради більшої мети. Ці навички потрібно формувати та тренувати. Але це можливо зробити в будь-якому віці.
Якщо коштів критично не вистачає, потрібно переглянути джерела доходів. Навіть пенсіонери можуть заробляти, якщо мають таке бажання. А для дорослої людини в зміні роботи чи пошуку підробітку взагалі немає перешкод. Головне чесно собі сказати, що хочеш більшого.
З чого складається система власних накопичень
Відкладати на якусь певну мету — чудово. Але якщо раптом станеться щось непередбачуване, як то втрата роботи чи хвороба, доведеться брати кошти, які вкладаються на мету. Щоб не зменшувати цільові накопичення, необхідно мати недоторканний запас. Його ще називають подушкою безпеки. Одже, відкладати потрібно одразу в декілька окремих «конвертів».
Якщо ви вирішили відкладати 10% від доходу на певну фінансову мету, хоча б 5% необхідно відкладати на фінансову подушку. Коли там накопичиться сума, що буде дорівнювати 6-місячним витратам, можна переходити на накопичення для інвестування. Це теж недоторканна сума, яку спочатку необхідно визначити, а потім накопичити. Інвестування не завжди потребує великих коштів, почати можна від кількох тисяч гривень.
Головне в цьому процесі дійти моменту, коли є недоторканий запас на випадок форс-мажору та є гроші, які вже працюють на вас. Цей момент з якого починається певна фінансова свобода. Головне не припиняти робити заощадження регулярно, постійно ставити нові цілі та досягати їх.
Подпишись на группу Viber
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий