Зуби мудрості – основні проблеми
Чому саме так звані зуби «мудрості» приносять людині стільки страждань та незручностей? Можливо, слід просто видаляти «вісімки», чи варто докласти певних зусиль, щоб зберегти їх здоровими та неушкодженими?
Зуби «мудрості» зайві?
Щоб зрозуміти, чому треті моляри верхньої та нижньої щелепи завдають стільки страждань навіть на етапі прорізування, варто згадати, що еволюційні зміни, які перетворили мавпоподібну істоту на людину, не зупинились на зовнішніх ознаках, деякі з них тривають, адаптуючи нас до комфортного існування в сучасному світі.
В процесі еволюції розмір та форма щелепи значно зменшилася, тому наші зуби далеко не такі масивні та міцні, як у наших далеких пращурів, які вимушені були вживати багато жорсткої, грубої їжі. Раціон харчування сучасної людини докорінно змінився: ми вживаємо, здебільшого, термічно оброблену, подрібнену їжу, а, отже, процес жування потребує значно менше зусиль, часу та й, зрештою, зубів.
Як росте зуб «мудрості»?
Вчені вважають, що для зубів «мудрості» (отих самих «вісімок»), що з’являються у 17 – 20 років, коли ріст кісток черепа вже зупиняється, на щелепах практично не залишається вільного місця. Це, свого роду, рудимент, який має з’явитися відповідно до програми, закладеною матінкою-природою. Проте, вільного місця для масивного жувального зуба з потрійним коренем майже немає, отже, напрямок його росту часто змінюється. Саме тому зуби мудрості, «вісімки», часто ростуть під неприродним кутом і починають тиснути на сусідні зуби, формують неправильний прикус та спричиняють досить неприємні відчуття. Інколи людина навіть не може пояснити, що і де болить: біль відлунює в скроню чи іншу щелепу.
Але й після повного прорізування треті моляри спричиняють немало проблем:
- За ними важко доглядати – через це тут і частіше виникають осередки карієсу.
- Карієс швидко поширюється, руйнуючи сусідній зуб.
- Лікувати треті моляри досить складно, а видаляти досить часто доводиться разом з сусіднім зубом.
- В окремих випадках третього моляра взагалі не видно, він росте в кісткових тканинах, травмуючи та деформуючи сусідній зуб.
- Наявність зубів мудрості може заважати встановленню брекет-систем.
Видаляти чи зберегти
Беручи до уваги всі приведені аргументи, стоматологи часто наполягають на своєчасному видаленні зубів «мудрості». Зробити це краще на етапі формування після рентгенографічного дослідження у підлітковому віці. Показанням до видалення третіх молярів є їх неправильне розташування. Фахівці наполегливо радять робити це раніше, ніж корені повністю сформуються.
Зауважимо, що видалення верхніх «вісімок», зазвичай, відбувається у «штатному режимі», при застосуванні місцевої анестезії. А от анатомічні особливості нижньої щелепи ускладнюють цей процес. Інколи для видалення зубів мудрості доцільно провести додаткові дослідження, та навіть загальний наркоз, якщо процедура має буди дуже складною і може тривати не одну годину.
Що робити коли ріжеться зуб «мудрості»?
Що робити, коли прорізування зубів мудрості спричиняє біль? Перш за все, не слід сподіватися, що проблему вирішить сильне знеболююче. Відчувши біль вночі:
- Прополощіть ротову порожнину розчином питної соди.
- Прийміть знеболююче.
- Зранку неодмінно зверніться до лікаря.
Зауважимо, що зняти больовий синдром на цьому етапі можна, підрізавши м’які тканини ясен – так званий капюшон зуба мудрості.
Наша стоматологічна клініка виконує цей етап лікування, а також багато інших маніпуляцій за допомогою медичного лазеру. Лікування лазером має немало суттєвих переваг перед застосуванням звичайних інструментів:
- висока точність проведення процедури;
- малоінвазивність;
- абсолютна стерильність.
Часто лікування лазером зовсім не потребує анестезії, а загоювання ран проходить швидко, без набряків та післяопераційних рубців.
Подпишись на наш telegram
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий